Další úspěšný zářijový víkend

26.09.2024 20:51

O víkendu se konalo hned několik sportovních akcí a na většině z nich jsme měli zástupce oddílu a často i na stupních vítězů..

V sobotu se završil již 31. ročník Dobrušského poháru finálovým závodem na okruzích kolem Ohnišova. Náš Jindra Roškota se nechal postaršit a přeskočil hned 2 kategorie rovnou do juniorů a bral 3. místo. Druhý v závodě byl Lukáš Fejk a Jirka Voňka.

"Dobrušák", to je mix 8 závodů, a to jak silničních časovek, tak hromadných, ale XC MTB.

Druhým nejlepším časovkářem seriálu se stal náš Radek Marek. V celkovém pořadí poháru skončila Zdeňka Coganová 3. v ženách, Lukáš Fejk 2. v Masters, Radek Marek 3. ve Veteránech I a Jirka Voňka vyhrál celkově v nejzkušenější kategorii. Všem gratulace. Velké díky Triclub Dobruška za bezvadný seriál! Těšíme se na další ročník

V neděli se jela Velká cena Krkonoš Šlapu na čáru - závod do vrchu z Horního Maršova na Pomezní sedlo v Malé Úpě do výšky 1050 m  Na vyjetí po včerejším posledním "Dobrušáku" si ho dali na 3. místě Honza Kunc v M39 , přičemž dojel spolu s Radimem Kuldou na 2. místě, dále Jindra Roškota postaršen na kadeta bere 2. místo i po defektu předního kola, Jirka Voňka vyhrál na MTB v M70+a Radek Marek zvítězil v M49, druhý absolutně. Ať to šlape dál

Šlapu na čáru - fotky od Renaty Jírové, která nám závody nafotila

Včerejší MTB Memoriál Oldřicha Máchy v Josefově, který byl zároveň Mistrovstvím Královéhradeckého kraje pro licencované závoďáky si užili zejména naši nejmladší, jak je vidět na fotkách. Cinklo to Honzíkovi Císařovi v Minižácích - 2. místo, ve

starších žácích skončil Milan Kuk 6., v mladších žácích Táda Ulvr rovněž 6., Kuba Raizer 8., Tom Kuk 10. V juniorech se Adam Ulvr stal vicemistrem kraje, Lukáš Toman v mužích rovněž. Skvělé nohy měl i Luboš Toman a Jirka Koblasa, který je v kraji ve veteránech taktéž stříbrný.

Fotky z Josefova od Hanky Maršíkové

A ještě výsledek našeho jediného zástupce v Downhillu Fanfy Kose, který se v Českém poháru ve sjezdu umístil na 21. místě.

V neděli se konal již 10. ročník Městského běhu Dobruškou, kde si ho v rámci přípravy na mistrák v duatlonu zaběhl Luděk Novotný a dalo to na 3. místo.

Teď už bude jen pár posledních závodů - o víkendu týmová časovka, kde máme dokonce 2 týmy a na závěr tradiční ČT Author Cup