Závody přelomu června a července 2020

09.07.2020 17:52
Minulou neděli se jel tradiční silniční závod Dobrušského poháru v Olešnici v Orlických horách. Díky pěknému počasí a také nedostatku závodů pro elitní kategorie přilákal řadu profesionálních týmů a závodníků nejen z Čech, ale především i ze sousedního Polska.
Tohoto závodu se zúčastnila i část našeho oddílu včetně našich juniorů, kteří si sem přijeli zatrénovat před dalšími závody na vyšší úrovni. A taky zde vybojovali i první a třetí místo v této kategorii. První byl Honza Lukeš a třetí Štěpán Krupka. V juniorech dojel ještě Láďa Krebs na 10. místě.
Neztratili se ani další. Mezi ženami po pěkném výkon zvítězila Karolína Bergerová. V mužích byl David Voňka 21.
Měli jsme tu ještě zástupce veteránských kategorií. Radek Marek vybojoval v nejobsazenější kategorii 10. místo a Luděk Novotný 19. místo. Mezi nejstaršími bojoval Jiří Voňka, bohužel v neděli nebyl jeho den a závod nedokončil.
fotky:
výsledky

Někteří se zúčastnili i běžeckých závodů. Hned na té nejvyšší úrovni a to na mistrovství republiky v běhu na 10000m to zkusila naše cyklistka Aneta Khýrová, která skončila jako 8. nejlepší žena. O den později ještě vyhrála pěti kilometrovou trasu na Trutnovském půlmaratonu.
Poslední víkend nebyl v cyklistice velký výběr závodů a tak se Luděk Novotný zúčastnil půlmaratonu na Běhu týnišťskými pralesy, kde obsadil pěkné celkové 9. místo. A ve středu se spolu s Patrikem Hronešem zúčastnili ještě terénního triatlonu v Hlavňově, kde je čekaly opravdu těžké podmínky v podobě plavání v dešti a 12 st., těžké rozbahněné cyklistické okruhy a závěrečný běh skalami s velkým převýšením. Výsledky ještě nejsou k dispozici.
výsledky Běhu Týnišťskými pralesy:
Měli jsme tu ještě zástupce veteránských kategorií. Radek Marek vybojoval v nejobsazenější kategorii 10. místo a Luděk Novotný 19. místo. 10. místo ve starších vetránech vybojoval Jirka Koblasa. Mezi nejstaršími bojoval Jiří Voňka, bohužel v neděli nebyl jeho den a závod nedokončil.